City light pano ili City light reklamna vitrina je proizvod koji je podjednako interesantan marketing agencijama (zakup i izdavanje city light panoa) kao i firmama koje šalju kupcu željenu informaciju na prilazu svom poslovnom objektu. Najčešće se koristi u reklamnim kampanjama, u situacijama kada se reklamne poruke često izmenjive.
Rasveta i reklame su uvek blisko povezani, a City Light pano je odličan primer. Kad god postoji potreba da se nešto reklamira, rasveta je način da se to istakne. Osvetljenje reklamnog prostora privlači pažnju i čini da se reklama adekvatno vidi i zapamti.
Kad govorimo o reklamama, moramo imati u vidu da je to sklop nekoliko elemanata kako bi se postigao željeni vizuelni efekat i kako bi kupcu ona ostala u pamćenju. Pored samog plakata tj. sadržaja reklame, celinu čine i lokacija gde je reklama postavljena, rasveta koja se koristi za osvetljenje plakata i podloga na koju se plakat postavlja tj. telo reklame (fasada, bilbord, city light, banderašica).
City Light
City Light pano je jedna od platformi koje služe za oglašanje. Postoje nekoliko modela City Light panoa, jednostrani ili dvostrani, fiksni ili rotirajući. Jednostrani se obično montira na neku podlogu tj. fasadu ili zid, a vrlo retko je samostojeći. Dvostrani je uvek samostojeći pano koji ima mogućnost postavljanja reklamnog plakata sa obe strane.
Napredak u razvoju City Light panoa je postignut kad se konstruisao sistem asinhronih motora koji su se postavili u city light a koji su omogućili da se u jedan city light pano postavi više od jednog reklamnog plakata. Sistem se razvio, pa dvostrani City Light panoi imaju posebne sisterme rotiranja za svaku stranu.
Sistem ima mogućnost sinhronog rada, gde primarna kontrola šalje signal sekundarnoj kontroli koja je imitira. Druga mogućnost je asinhroni rad gde je svaka strana podešena posebno, pa svaka strana prati svoj program.
Rasveta u City Light panou
Osvetljenje reklama je uvek bilo izazov. Pronaći način da reklama bude adekvatno ostvetljena a da pritom to svetlo ne smeta nije lak posao.
Za city light su se uglavnom korstile fluo cevi jer su imale dobru toleranciju na atmosferske promene i osvetljenje koje dobro rasipa svetlost. Ipak, često je dolazilo do pucanja cevi i kvara na prigušnicama ili starterima, što je zahtevalo redovno održavanje.
Razvojem LED tehnologije, LED cevi su zamenile fluo rasvetu. LED trake i LED moduli počeli da se koriste kao alternativna rasveta. Kvalitetna MEAN WELL napajanja su obezbedila sigurnost i dugovečnost pa su servisiranja postala sve ređa.
Rasvete i reklame – City Light pano
Ovim se znatno smanjio trošak održavanja i obezbedilo da svako sa osnovnom obukom može da popravi sitnije kvarove.
Noviji modeli City Light panoa koriste mogule sa diodama sa backlight sistemom kako bi se svetlo ravnomerno rasporedilo po reklamnom plakatu i ne bi pravilo svetle tačke po slici.
Takođe, tu su novi sistemi za lakše kačenje plakata na štipaljku i amortizeri za podizanje vrata čime se postiže brža i lakša zamena plakata.
U ponudi imamo jednostrane, dvostrane i roto city light panoe gde su jedna ili obe strane rotirajuće sa mogućnošću da svaka ima do 8 različitih poruka.